Moje wyobrażenie Japonii było bardzo europejskie – high tec i roboty wyskakują z każdej dziury. Nic bardziej mylnego.

Japonia jest podróżą wielowymiarową  i myślę, że każdy powinien odwiedzić ten kraj przynajmniej raz w życiu, żeby zobaczyć jak można dbać o potrzeby człowieka, a nawet często zaskakiwać rozwiązaniami bardzo użytecznymi, z których się korzysta i które na prawdę ułatwiają życie.

Może teraz Was zaszokuję, ale w Japonii stwierdziłam, że kiedyś na pewno byłam Japonką ponieważ po raz pierwszy w życiu wszystko co mnie spotykało,  przede wszystkim mówię o serwisie i usługach, było zrobione tak jak sobie wyobrażam i nie musiałam o nic prosić, być namolna, oni po prostu wiedzą jak to się robi.

O czym mówię?

To długa historia, ale postaram się po kolei…

Nasza przygoda zaczęła się 21 marca 2017 roku. Plan był prosty. Jedziemy na kwitnienie wiśni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nie wiem czy to znacie, ale obiecałam sobie, że tym razem nasza podróż będzie jakościowa, a nie ilościowa. Będę chodziła wolnym krokiem, rozkoszowała się wolnym czasem, jadła bez pośpiechu i co zobaczę to zobaczę, ale najważniejsza jest droga nie cel.

Niestety ciekawość nowych miejsc wzięła górę i mój pierwotny plan upadł.  Jak zwykle chciałam zobaczyć wszystko co zaplanowane, a ponieważ moje planowanie jest dość optymistyczne to wyrabialiśmy 110% normy. Zawsze tak robimy, ale odpocząć można w domu, a tu trzeba zwiedzać, bo nie wiadomo kiedy tu znowu przejedziemy.

Bardzo ważne!

Jeżeli chcecie poruszać się po Japonii nie wydając fortuny na połączenia kolejowe musicie mieć otwarty bilet tzw. JR Pass, który można kupić on-line, albo w Japońskim Biurze Podróży H.I.S. na Krakowskim Przedmieściu. JR Pass może kupić tylko obcokrajowiec, w celach turystycznych poza granicami Japonii. Do wyboru są 7, 14 i 21 dniowe vouchery. Wybiera się również klasę. Ja polecam 2 ponieważ jest wystarczająca i bardzo wygodna, a znacznie tańsza niż klasa 1.

Na lotnisku wymieniliśmy vouchery już na prawdziwe JR Passy i Japonia stała przed nami otworem.

Zdjęcia JR PASS i rozpiski jrpass

Pamiętajcie, że Shinkansen N’EX z lotniska Narita do Tokyo wymaga rezerwacji miejsc, więc zróbcie to od razu przy wymianie vouchera.

20170402_071120

Podoba mi się, że turyście, w kraju gdzie podróżowanie koleją jest drogie, proponuje się niemalże jeden bilet na cały wyjazd, który z wyjątkiem dokupienia kilku biletów na metro i autobusy, pozwolił nam na bardzo swobodne przemieszczanie się.

Jakie to łatwe! Promuje turystykę i zachęca ludzi do podróżowania po Japonii!

Brawo! NAJWŻSZA OCENA 6