Miasto znacznie mniejsze i mniej znane niż Kyoto, ale wcale nie mniej warte zobaczenia. Z Kyoto można wybrać się tam na 1 dniową wycieczkę lub tak jak ja zostać w Nara na dwa dni i jedną noc 🙂

Nara Must See by Lady Tester

  1. Todaji Temple z Daibutsu-den Hall

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na terenie świątyni Todaji znajduje się Daibutsu-den Hall, który jest największym budynkiem drewnianym na świecie, właśnie w nim można zobaczyć Daibutsu (Great Budda), który jest z kolei jednym z największych posągów Buddy na świecie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATo do tego właśnie miejsca ściągają tłumy turystów z Japonii i całego świata.

Koniecznie zwódźcie uwagę na bramę stojącą nieopodal Daibutsu-den Hall. Po pierwsze jest ogromna, a po drugie znajdują się w niej najdoskonalsze japońskie rzeźby  z 13 wieku wykonane przez artystę Unkei w taki sposób, że wydają się niemal zamrożone w ruchu.

  1. Kasuga Taisha Shrine

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W Kasuga Shrine można zobaczyć ocean latarni.

Wzdłuż drogi prowadzącej do sanktuarium ustawiono ich ponad tysiąc, to  kamienne ishi-dōrō.  Wrażenie robią również wiszące w nienagannym szyku latarnie wykonane z brązu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATych ostatnich jest ponad 1600. Wszystkie zapalane są tylko dwa razy w roku. W lutym z okazji święta wiosny i 15 sierpnia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Symbolem Kasuga Taisha są oswojone jelenie.  W tradycji shintō uważane są za posłańców bogów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERATe zwierzęta swobodnie chodzą nie tylko po parku przylegającym do świątyni, ale ogromnym terenie Parku Nara  rozpościerającego się między większością atrakcji Nary.

  1. Kohfukuji Temple

20170327_111806_001

Tutejsza pięciopiętrowa Pagoda jest symbolem Nary.

 

 

 

 

 

 

 

 

Moim zdaniem szczególnie warto tu zajrzeć ze względu na ekspozycję posągów, które są skarbem narodowym.

 

20170327_112553Są zróżnicowane pod względem wielkości i materiału, natomiast wszystkie przykuwają wzrok. Warto popatrzeć w oczy wojownikowi czy tajemniczemu mnichowi. 

  1. Gongojji Temple i Tradycyjny dom miejski – Naramachi

Położone bardzo blisko siebie. Świątynia Gongojji jest pierwszą buddyjską Japońską świątynią – malutką i klimatyczną.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z kolei dom Naramachi nie jest może niesamowitą atrakcją turystyczną, która robi wrażenie na przyjaciołach 🙂  ale daje podróżnikom wyobrażenie jak kiedyś mieszkali Japończycy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW jakich pomieszczeniach żyli i relaksowali się. Mnie bardzo podobają się domy japońskie z wewnętrznym ogrodem i pokojem herbacianym.

  1. Nara Park

W tym miejscu historia harmonijnie  łączy się z naturą. Park jest pięknie położony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cudownie wyglądają kwitnące wiśnie ze spacerującymi spokojnie jeleniami w tle. Jest ich tu około 1200 i chodzą zupełnie wolno. Nic ich nie ogranicza. Turyści mogą karmić zwierzęta wafelkami, które można kupić na straganach.

20170327_110750_001

Warto posiedzieć w tym magicznym miejscu i odpocząć chwilkę od gonitwy między świątyniami.