Chorwacja stała się polską kolonią.

Latem przyjeżdża tu mnóstwo Polaków.

Ludzi przyciąga słowiańska kultura, podobny język i pewna pogoda.

Wiele osób mieszka w apartamentach i w ramach odpoczynku plażuje.

Ja znalazłam sposób na aktywne wczasy w Chorwacji z dziećmi.

Przyjeżdżamy na samo południe w okolice Korczuli.

IMG_4669

W Pernie jest bardzo przyjemny spot surfingowy z polską bazą surfingową.

Miejsce jest urocze i daje dużo możliwości zakwaterowania.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W okolicznych miejscowościach takich jak Perna, Kuciste, Loviste można mieszkać w apartamentach, na polu campingowym lub w domkach campingowych.

IMG_4652

Oprócz polskiej bazy można skorzystać z licznych szkółek wind i kite surfingu.

IMG_4595

Instruktorzy mówią zwykle po angielsku, zdarza się, że ze względu na ogromne zainteresowanie, szkółka oferuje polskiego instruktora.

Ja mieszkam na campingu, w tutejszych mobile homes, ponieważ jest znacznie wygodniej niż w namiocie czy camperze, a jestem blisko bazy surfingowej i nie ma problemu jak zajęcia są przesuwane ze względu na brak wiatru lub zbyt mocne powiewy.

IMG_4767Dopóki nie uprawialiśmy tej dyscypliny nie zdawałam sobie sprawy jak wygląda czekanie na wiatr. Czasami zajęcia przesuwa się przez cały dzień, a często po prostu się nie odbywają. Takie to uroki windsurfingu.

Co potrzebujecie żeby uprawiać ten sport oprócz chęci i zapału?

Na początku niewiele, ponieważ sprzęt jest dostępny w bazie. Należy zainwestować w ubranie, czyli piankę neoprenową i buty windsurfingowe.

My używamy zapasowych sandałów Keen.

Kapok, deskę i żagiel zapewnia baza.

Lista na wyjazd windsurfingowy jest bardzo podobna do listy, którą zrobiłam pisząc o wyjeździe z dziećmi na żagle. To co warto tu mieć to wkładane do kontaktu elektryczne preparaty chroniące przed komarami.

Jeżeli chodzi o szkolenie windsurfingowe, na początku polecam zajęcia indywidualne, a jak Wam się spodoba to potem możecie się doskonalić w grupie, co jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym.

Mam nadzieję, że zdjęcia umieszczone na mojej stronie zachęcą Was do tego świetnego sportu niekoniecznie oczywiście w Chorwacji.

IMG_4812

Istnieje mnóstwo spotów w Europie, mnie odpowiada ten w Chorwacji natomiast dajcie znać jak znacie inne ciekawe miejsce surfingowe dla całej rodziny.

Z góry dziękuję!